Posted on

Kwas salicylowy i balsam (rogowacenie)

kwas salicylowy to składnik naturalnie występujący w przyrodzie. Kiedyś w odległej przeszłości, może jeszcze zanim historia zdążyła zrobić zapiski, była używana do leczenia wszelkiego rodzaju dolegliwości i schorzeń. Być może już wcześniej spotkałeś się lub słyszałeś nazwę kwas salicylowy, co jest bardziej niż prawdopodobne w związku z innymi produktami do pielęgnacji skóry, takimi jak kremy na trądzik lub oparzenia słoneczne; a może użyłeś go na twarzy, dłoniach lub ramionach, na stopach i na paznokciach. Krem z kwasem salicylowym jest wytwarzany ze skórki i oderwania owocu cytrusowego zwanego owocem kwasu salicylowego.

 

Krem z kwasem salicylowym lub płyn do mycia twarzy może pomóc w leczeniu kilku typowych schorzeń skóry, z których niektóre występują częściej niż inne. Wśród schorzeń, które może pomóc w leczeniu, są: cera tłusta, zaskórniki, trądzik, suchość skóry, łuszcząca się, szorstka i pomarszczona skóra, modzele, grzybica stóp, zmarszczki, drobne linie, trądzik różowaty, angina, zaskórniki, brodawki, brodawki narządów płciowych i wiele więcej. Stosuje się go również w miejscowym leczeniu łuszczycy i egzemy. Krem z kwasem salicylowym można nakładać na popękane usta, aby złagodzić i złagodzić ból związany z tymi schorzeniami skóry. kwas salicylowy był również stosowany w leczeniu egzemy i zapalenia skóry, ponieważ jest środkiem antyseptycznym.

 

Jeśli uważasz, że krem z kwasem salicylowym to tylko kolejny produkt kosmetyczny, to się mylisz. Balsam z kwasem salicylowym to balsam złuszczający, który usuwa martwe komórki naskórka z twarzy i innych części ciała. Krem z kwasem salicylowym znany jest również jako sól z Morza Martwego, ponieważ balsam zawdzięcza swoją nazwę słonej wodzie Morza Martwego. Chociaż sól z Morza Martwego i krem z kwasem salicylowym nie mieszają się, zdarzały się przypadki, gdy te dwa zostały pomylone ze sobą.

 

W większości kremów z kwasem salicylowym aktywnym składnikiem jest kwas salicylowy. Krem z kwasem salicylowym jest stosowany w produktach do pielęgnacji skóry w kilku celach. Na przykład na rynku dostępne są obecnie kremy do twarzy, kremy do ciała, mydła, detergenty, szampony i odżywki zawierające kwas salicylowy. Kwas salicylowy dostępny jest w dwóch wariantach: askorbinowy i glikolowy. Wariant salicylowy jest dobrze znany z leczenia trądziku i pomaga zmniejszyć częstość występowania blizn.

 

Wielu lekarzy przepisuje krem z kwasem salicylowym jako środek na suchą i wyboistą skórę. Kwas salicylowy polecany jest również osobom cierpiącym na łuszczycę. Krem może pomóc w pozbyciu się objawów związanych z tymi schorzeniami. Krem z kwasem salicylowym jest głównym składnikiem wielu płynów do mycia twarzy i balsamów do twarzy. Krem zawiera kwas salicylowy, który pomaga zmniejszyć zaczerwienienie skóry i zapobiega złuszczaniu się komórek skóry.

 

Krem z kwasem salicylowym może powodować działania niepożądane. Jeśli masz wrażliwą skórę lub krem z kwasem salicylowym daje efekty uboczne, przestań go używać. Przed zastosowaniem kremu z kwasem salicylowym zawsze skonsultuj się z lekarzem. Lekarz pomoże zrozumieć rodzaj działań niepożądanych, które mogą wystąpić, jeśli stosuje się krem z kwasem salicylowym. Nigdy nie należy próbować kwasu salicylowego bez konsultacji z lekarzem.

 

Kwas salicylowy jest dostępny bez recepty w różnych postaciach, takich jak balsamy, płatki i żele. Możesz również kupić krem z kwasem salicylowym w postaci kremu do twarzy w sklepach ze zdrową żywnością. Krem z kwasem salicylowym może być również stosowany jako środek doustny w leczeniu łuszczycy. Jednak balsam z kwasem salicylowym jest zwykle nakładany na dotknięte obszary.

 

Kwas salicylowy i balsam (keratozy) są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach. W Internecie dostępnych jest również kilka produktów z kwasem salicylowym i balsamami (rogowaceniem). Kwas salicylowy i balsam (rogowacenie) są przydatne jako środki miejscowe w leczeniu łuszczycy. Kwas salicylowy i balsam (rogowacenie) mogą być również stosowane jako środek zapobiegawczy przy różnego rodzaju zapaleniach skóry, w tym egzemie i wysypce alergicznej. Jednak przed nałożeniem na skórę kwasu salicylowego i balsamu (rogowacenia) należy skonsultować się z lekarzem w sprawie jego prawidłowego stosowania.